Dobývání dobšických sklípků - 11.7.2020

Jedenáctý ročník letní akce ve sklípcích a uličkách SDV již příští sobotu!

Naposledy jste mohli navštívit sklepy v Dobšicích na Putování po dobšických sklípcích 15. února 2020 a byla to jedna z posledních akcí v regionu, mimochodem velmi vydařená >>>.

S určitou symbolikou lepších časů Vás zveme na druhou významnou akci SDV a jsme rádi že se může uskutečnit. Tato letní vinařská akce, jak název vypovídá, se uskuteční v době připomenutí bitvy u Znojma v roce 1809 dvěma rekonstrukcemi, tak jak je uvedeno na stránkách obce Dobšice >>>. Sobotní odpoledne, do večerních hodin bude spojeno především se zábavou, hudbou a především otevřenými sklepy s širokou nabídkou vín.

Pro degustaci je nutné zakoupit v místní sokolovně za cenu 100,-Kč skleničku a mapku s rozmístěním sklepů a doprovodných aktivit a sadu kuponů pro úhradu vzorků vín nabízených jednotlivými sklepy (0,05 l).

Novinkou letošního ročníku je akce "Vína pro Napoleona a jeho maršály", která bude opakovaně probíhat ve sklepě za hasičskou zbrojnící, napravo od sklepa č.8 (je označeno na mapce), v časech od 15.00 hod. každou hodinu, - naposledy v 19.00 hod. Prosím dodržte časy začátku, v době prezentace nebudede vpuštěny aby jste nerušili přítomné. Rozpis bude i na sklepu ve kterém se akce koná. Jedná se o výklad s videoprojekci o čtyřech osobnostech vojenských velitelů Napoleonské armády. Jejich osobnostní rysy budou sladěny s charakterem v řízené degustaci nabízených vín. Věříme, že pro zájemce o historii bude tato akce vítaným zpestřením programu.

Další konkrétní informací je již známá nabídka vín předložená jednotlivými vinaři na číselně označených stanovištích.

K degustaci bude přepraveno:

  • Dvacet stanovišť s nabídkou po šesti vzorcích
  • Jedno stanoviště s prezentací "napoleonských vín" se čtyřmi vzorky
Čeká Vás tedy celkem 124 nabízených vzorků vín.

Nabídka vín a mapka Dobývání 2020 >>>

Dobývání dobšických sklípků 2020 Vína - seznam Dobývání...2020 Mapka Dobývání...2020

Srdečně zvou a na setkání se těší členové Spolku dobšických vinařů a obec Dobšice.Obsah sekce Akce spolku